• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Leona Bizewskiego w Gnieżdżewie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na spotkanie z wychowawcami w ramach rozpoczęcia roku szkolnego. W związku z sytuacją epidemiczną prosimy o zachowanie podstawowych zaleceń sanitarnych. Na spotkanie może przyjść jedno z rodziców dzieci oddziału przedszkolnego i klasy I. O wyznaczonej godzinie wychowawca poprowadzi grupę do wyznaczonej sali lub na boisko szkolne. Dzieci i rodzice powinni nosić maseczki.

9.30 – oddział przedszkolny i klasa IV

10.15 – klasy I-III

11.00 – klasy V-VIII

Jeszcze raz prosimy o stosowanie zaleceń GIS i MEN.

• Drodzy Rodzice,

w dniu wczorajszym w naszej szkole odbyło się zebranie Rady Pedagogicznej, na którym omówiono wstępne propozycje organizacji tegorocznego nauczania. W najbliższym czasie otrzymacie Państwo pierwsze informacje o rozpoczęciu roku szkolnego. W piątek powinna się już pojawić szczegółowa informacja o organizacji roku szkolnego.

Pozdrawiamy.

• Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

• Warszawa, 21 sierpnia 2020 r.

Aplikacja ProteGO Safe
            – wspólny list Ministra Edukacji Narodowej
            i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

– Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa – napisali szefowie MEN i GIS w liście skierowanym do rodziców.

Szefowie MEN i GIS przedstawili w nim zalety aplikacji, takie jak test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. Podkreślili jednocześnie, że ProteGO Safe to także sprawdzone i wiarygodne źródło informacji na temat pandemii koronawirusa.

Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny zaznaczyli, że skuteczność aplikacji zależy od tego, jak wiele osób będzie z niej korzystało. Dlatego też szczególnie ważne są wspólne i odpowiedzialne działania:

– Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna – napisali Minister Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny.

Aplikacja ProteGO Safe – jak to działa?

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.

ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Aplikacja składa się z dwóch modułów:

• pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest to „dziennik zdrowia”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
            • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

Zachęcamy do pobrania aplikacji ProteGO Safe!

Departament Informacji i Promocji

• WAŻNE! Informacja dotycząca oddziału przedszkolnego roku szkolnego 2020/2021:

Książki do oddziału przedszkolnego zostały zamówione.Płatne w pierwszym tygodniu września.Osoba odpowiedzialna za zamówienie – Krystyna Koszałka – nauczyciel oddziału przedszkolnego.

Lista rzeczy potrzebnych do pracy w oddziale przedszkolnym(pamiętajmy o podpisaniu rzeczy dziecka)

 Kredki Ołówek, gumka, temperówka Klej duży w sztyfcie Nożyczki plastelina farby, pędzelki (duży, mały), kubeczek na wodę 2 bloki rysunkowe 2 bloki techniczne 2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami 1 blok duży A3 wycinanki duże 1 zeszyt w wąskie linie 1 zeszyt w kratkę teczka na prace plastyczne teczka na karty pracy obuwie zmienne woreczek i strój gimnastyczny ( koszulka na zmianę, spodnie dresowe lub spodenki) podkładka na stół fartuszek ochronny do prac plastycznych